In between mijn twee trekkings in Peru.


Met 16 toeristen 11 uur in een klein busje van 4M van Chivay naar Cusco, dat is een pittige dag op een totaal andere manier. Geen oplaadpunt, geen werkende airco, raampjes kunnen niet open, krappe beenruimte … Ik vernam van de ervaren zuid-amerika medereizigers dat je voor dat geld meer mag verwachten. Oké….ik verwachtte niks dus vond het wel best. Ik heb veel van het landschap gezien, knikkebollend met mijn nekkussen, flesje water en thermosflesje cocathee uit het hotel. Hoogteziekte ligt op de loer en deze cocabladeren kunnen helpen. We rijden op een hoogte tussen 3000 en 4900 m. Na een paar uur heb je het ook wel gezien hoor…..de vergezichten, al die lama’s of alpaca’s en zelfs schappenkuddes, de vulkanen op de achtergrond, de veldjes met mais…bruin, bruin, bruin.

Dit is een uitstervend ras, de Vicuña, deze wol is de duurste van de wereld.

We maken om de haverklap een peestop, voordeel van een vrouwelijk tourguide op leeftijd bij deze busreis. Het merendeel zijn Nederlanders onder de 35 jaar in mijn bus, ik vang heel wat (reis)verhalen op. Steeds maar weer voorbeelden van jonkies die maanden onderweg zijn. Reizen of het niks kost.

We passeren een groot meer op hoogte 4000m.
Prechtig zicht op de vulkanen.

S’ochtends om 6 uur verlaat ik mijn prachtige hotel om Cusco in alle rust te kunnen verkennen. Wat een onvoorstelbaar verschil met de drukte die er heerst in het centrum als ik om 13 uur terugkom van mijn open-bus-excursie. Op de Plazas weer veel vertoon met heel veel herrie, politie paraat. In wel drie verschillende hippe eettentjes rust ik tussendoor uit en doe me te goed aan de fruitsappen en avocadogerechten. Daar staat Cusco ook wel om bekend.

Om 17 uur is er de briefing van mijn volgende trekking: De Salkantay. De groep blijkt uit mij en 6 jonge gasten te bestaan. Vind ik dit leuk? Nee, niet echt. Had een paar 50-tigers wel fijn gevonden. De gids zegt dat we als groep lopen…vind ik dit fijn? Nee, dan houd ik direct iedereen op….wachten op oma. Ik lig al in bed, word om 4 uur opgehaald. Daar ben ik in het voordeel want ben de hele week al voor 3 uur wakker! Ik ben veel minder nerveus dan een week geleden, ik heb er eigenlijk gewoon wel zin in…. 5 dagen natuur met Machu Picchu als eindstop.

Categorieën:travelling

1 reactie

  1. Jacqueline de Groot-Koppenol's avatar

    Mooie foto´s weer, Caro. Vooral die van het meer! Ben gisteren hier anderhalf uur vandaan ook in zo’n waanzinnig gebied geweest. Leek wel een andere planeet. Ooit show ik je de foto´s (met mobiel). Zaten pittige klimmetjes tussen met stappen op krammen, scrambling en optrekkend aan touw. Toch wel meter of 6 steile wand. Stierf duizend doden! Wens jou een Super Hike toe met je jonge gasten. Zou zo maar kunnen dat jij ze gewoon een poepie laat ruiken! Mijn ervaring met groepen leert me intussen dat op basis van uiterlijk of leeftijd weinig kunt zeggen over de conditie. Soms zitten er behoorlijke buiken bij die als een berggeit omhoog gaan en jonkies die er niks van bakken. Ik blijf je met veel plezier lezen! You go, girl! xx

    Geliked door 1 persoon

    • Ik zit nu in de bus met ze, één met een kater, één al afgehaakt want ziek geworden. Maar aardige knullen verder. Ik vermoed dat jij daar in Spanje veel spannendere dingen doet dan ik hier als ik dat zo lees. Goed om te horen dat het zo mooi is daar, je bent niet voor niks daarheen vertrokken natuurlijk. Goed vooronderzoek gedaan!

      Like

      • Jacqueline de Groot-Koppenol's avatar

        Nou, volgens mij is jouw hele reis spannend! Op allerlei manieren.
        En zie je, je “overleeft” nu die jonge gasten al.

        Have fun en succes!

        xx

        Geliked door 1 persoon

  2. Maar daarentegen heb jij natuurlijk veel meer ervaring als klimgeit. Go Girl. Loop ze er maar gewoon uit!!!! En geniet vooral op weg naar dat fantastische eindpunt.

    Like

  3. Gewoon je eigen tempo aanhouden, je hebt de Colca canyon ook prima gecheft.

    Laat die gasten je bagage maar sjouwen!

    Weer genieten van de mooie foto’s.

    Hasta luego, Monique

    Like

  4. mooi geschreven weer mam! Vroeg me al af waar de radiostilte vandaan kwam maar jij bent dus diep in de bergen waarschijnlijk zonder bereik! Dan lezen en zien we over een aantal dagen wel hoe het was! Wederom trots en blij 🙂

    Geliked door 1 persoon

    • Ja inderdaad Miel, ik kan me niet heugen dat ik 4 dagen totaal geen bereik had… wel heel lekker hoor…wat scheelt dat een hoop tijd!
      Ik ga nu aan het blog beginnen ja… Dankje voor je reactie😘

      Like

Plaats een reactie